Алперт Герб

Американський музикант, композитор, аранжувальник, співвласник однієї з найбільших і найуспішніших компаній грамзапису «A&M Records».

    Народився 31 березня 1935 р. в Лос-Анджелесі  в емігрантській родині вихідців з Радомишля.

    Його дід Аврум Алперт, який займався торгівлею і мав торговельну мережу на шляху від Києва до Радомишля, помер у Радомишлі 1912 р. в 96-річному віці. Діти Аврума з пяти шлюбів емігрували з Радомишля на початку ХХ століття. Дехто з представників родини Алпертів залишився в Радомишлі і тут скінчив свій земний шлях

Ще в ранньому дитинстві Лейба Алперт, батько Герба, який був музикантом-трубачем, прилучив сина до музики, що стала для нього спочатку мрією, а потім і справою життя.

Під час військової служби грав у духовому оркестрі. Після демобілізації працював у Голлівуді, як сесійний музикант, озвучував велику кількість фільмів, знімався в кіно в епізодичних ролях.

Разом з музикантом Лу Адлером почав писати пісні для відомих співаків Сема Кука, Еллі Оуп, дуету Jan and D, вокального квартету DANTE AND THE EVERGREENS.

В березні 1962 Герб і його продюсер Джеррі Мосс відкрили власну.студію звукозапису Carnival Records (їхнім офісом на початку був голлівудський гараж Алперта). Невдовзі дали цій компанії назву A&M (від своїх прізвищ). Для запису хітів на студії Герб Алперт створив власний оркестр «TiJUANA BRASS», що забезпечувало стрімкий успіх як Алперту, так і A&M. Протягом восьми років вони видали дванадцять альбомів , які ставали «золотими» (п'ять них протримались на вершині альбомних чартів загалом тридцять два тижні!), до Топ-100 потрапило тринадцять їхніх синглів, у тому числі A Taste Of Honey (№ 7), Zorba The Greek (№ 11), The Work Song (№ 18), Mame (№ 19) і нарешті, This Guy's in Love With You (пісня Бакарака і Девіда).

Хіти Алперта користувалися популярністю у багатьох країнах. Вони відзначалисяі преміями «Гремі» за «кращий запис» та «кращий не-джазовий інструментал». За 1966 р. компанія продала біля 13 мільйонів грамплатівок. Того ж року за мільйон доларів ним було придбано колишню студію Чарлі Чапліна CBS, і це забезпечило йому стрімкий прорив на рок-ринок США із звукозаписами Procol Harum, Carpenters, Пітера Фремптона, Джо Кокера, Кета Стівенса, а пізніше Styx, Police, Supertramp, Джоан Арматрейдінг, Джо Джексона та інших.

В 1969 р. Алперт припинив гастрольну діяльність, зосередивши увагу на A&M.

На початку 1970-х років Герб реорганізував свій оркестр «The Tijuana Brass». Та лише 1979-го р. Алперт після довгої перерви записав пісню Енді Армера і свого племінника Ренді Бадазза «Rise», яка стала саундтреком популярного серіалу «General Hospital» і принесла Алперту ще одну «Гремі» за «кращий поп-інструментал».

У 1987 р. пісні з його «Золотого альбому» знову набули популярності у Британії та США. В тому ж році було відзначено 25-річний ювілей компанії A&M, і донині успішної та процвітаючої.

 

 Офіційний сайт Герба Алперта


Радомишльські корені Герба Алперта

Sufrin` Senorita - Герб Алперт і оркестр "The Tijuana Brass"

Грек Зорба - Герб Алперт і оркестр "The Tijuana Brass"

 

Одна з могил Альпертів на єврейському цвинтарі Радомишля.

 

 

Герб Алперт і його легендарний оркестр «The Tijuana Brass».

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня