«Хуторяни»

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль с.Вирва

Створений у 2007 році з ініціативи мешканців Вирви та Ірші. Відтоді до кожного значного свята вони своїми силами організовують концерти, які з задоволенням сприймають односельці. З 2010 р. виступає під назвою «Хуторяни». Потому творчі шляхи співочого колективу почали виходити за межі рідного села. У послужному списку ансамблю - концерти у навколишніх селах Радомишльського, Малинського, Бородянського районів..

У репертуарі колективу народні, авторські і створені в самому колективі пісні, колядки, щедрівки, обрядові твори, записані з вуст старожилів Вирви, Ірші, Садків, Веприна, Федорівки, Пинязевичів та ін.

«Хуторяни» брали участь у республіканському фестивалі народної творчості «Короваю, мій краю» (Брусилів, 2008 р.), обласному конкурсі хорового мистецтва, присвяченого 70-річчю І.Сльоти (Малин, 2007р.), міжнародному святі української пісні «Лесині джерела» у Новоград-Волинську.

Неодноразово виступали в Національному музеї Архітектури і побуту України в Пироговому, де відтворювали свята Івана Купала, проводів Зими і зустрічі Весни. Ці обряди самодіяльні артисти з Вирви успішно представили й у Радомишлі.

З успіхом колектив взяв участь у звітному концерті Радомишльського району «Свята земля моя від прадіда і діда, свою любов тобі я віддаю», що відбувся у Житомирському обласному театрі у 2011 р.

У 2012 р. «Хуторяни» у номінації «Фольклорні ансамблі» стали переможцями третього Всеукраїнського фольклорно-етнографічного фестивалю «Золоті ключі» ім.В.Верховинця, який проходив у Ворзелі на Київщині. Перше місце здобув колектив на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі духовної музики «Введенські піснеспіви» в м.Буча Київської області.

Керівник колективу - Володимир Петрович Кузьменко, завідувач клубу с Вирва. Разом з ним до складу ансамблю входять медсестра Антоніна Петрищук, секретар сільради Тетяна Литвиненко, завідувачка Іршанского клубу Наталія Петрівська, соціальний працівник Галина Литвиненко, пенсіонери Родіон Зайцев, Юлія Воловень, Раїса Ролінська (гармоністка ансамблю), Ольга Старовойт, Валентина Яковенко.

При колективі створена підготовча група «Полісянка», до якої входять Іван Старовойт, Олександр Кузьменко, Алла Ярмоленко, Людмила Ярмоленко, Людмила Іваненко, Катерина Стременко, Вікторія Зарицька, Катерина Гузовська, Дарина Сторожук, Ганна Ковальчук, Ірина Плетньова.

Рішенням колегії управління культури і туризму Житомирської облдержадміністрації від 26 грудня 2012 року творчому самодіяльному фольклорно-етнографічному ансамблю «Хуторяни», що діє при клубі села Вирва Іршанської сільради присвоєно високе звання «народний – аматорський». Такої відзнаки колектив удостоєний за високу виконавську майстерність, художній рівень репертуару, вагомий внесок у розвиток культури українського народу та активну роботу з організації змістовного дозвілля дітей, молоді та трудящих.


Українська народна пісня "Сюди-туди повернулась"

Українська народна пісня "Калинка-малинка"

"Бажаємо щастя"

Купальське свято у Вирві, 2011 р.

Фотогалерея

«Хуторяни» зі своїми фестивальними відзнаками.

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня