Матвієнко Ніна Митрофанівна

Українська співачка. Народна артистка України. Герой України.

Народилась 10 жовтня 1947 р. в с.Неділище Ємільчинського району Житомирської обл. у багатодітній селянській родині (11 дітей).

З 11 років виховувалась у школах-інтернатах для дітей з багатодітних сімей і сиріт. У 1961 -1963 рр. – у Потіївській школі-інтернаті. Ще в дитячі і юнацькі роки виявила чудові співочі здібності. Брала участь в учнівській художній самодіяльності. Одним з перших помітив і почав розвивати співочий талант Н.Матвієнко вчитель співів Потіївської школи-інтернату Ю.Мілієнко.

У 1966 р. вступила до вокальної студії Українського народного академічного хору ім. Г.Вірьовки. До 1991 р. була його солісткою. З 1968 р. співає у вокальному тріо «Золоті ключі». Співпрацювала з ансамблями «Мрія», «Кобза», «Березень», хорами «Дударик», «Хрещатик» та ін.

З 1991 р. - солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата».

У 1975 р. закінчила Київський університет. З 1999 р. веде викладацьку діяльність.

У репертуарі співачки класичні твори, естрадні, народні пісні, серед них - обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя. Співпрацює з відомими вітчизняними композиторами сучасності; для неї пишуть свої твори Є.Станкович, О.Кива, М.Скорик, І.Кириліна, Г.Гаврилець, І.Поклад та ін.

З великим успіхом гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки. У її творчому доробку платівки, аудіокасети, компакт-диски із записом різних за жанром творів. Брала участь у виставах, знімалась в кіно (член Спілки кінематографістів України).

Лауреат конкурсу «Молоді голоси» (Україна, 1978), Усесвітнього радіоконкурсу фольклорних пісень у Братиславі (1978), Всесоюзного телеконкурсу «С песней по жизни» (1979), XI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів (Москва, 1985). Лауреат Державної премії України ім.Шевченка (1988). Кавалер Ордену княгині Ольги ІІІ ступеня (1997), Ордену Святого Станіслава ІV ступеня, вищої відзнаки Фонду Міжнародної премії імені М.Касьяна — ордену Миколи Чудотворця (1996). 21 січня 2006 року указом Президента України Віктора Ющенка нагороджена званням Героя України.

У вересні 2007 р. разом з донькою Антоніною з успіхом виступила з концертом у Радомишлі. Побувала в Потіївці, де зустрілась з друзями дитинства, вчителями.


Ніна Матвієнко у Потіївці з учителькою Г.Т.Харченко.

"Будьте здорові, тутешнії люди..." Інтерв'ю з Ніною Матвієнко

Висока верба (з хором ім. Г.Вірьовки)

Ой, летіли дикі гуси (з ансамблем "Мрія")

На концерті в Радомишлі 24 вересня 2007 р.

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня