Мілієнко Юрій Павлович

Музикант, композитор, педагог.

Народився 1919 р. в селі Котівка у родині вчителів. Батько був директором місцевої школи і загинув на Громадянській війні. Ще з дитинства виявив хист до гри на музичних інструментах.

        Трудовий шлях почав у 1938 р. в м.Коростені учителем музики і музичним редактором місцевого радіомовлення. У 1939 р. вступив до Житомирського музичного училища, яке закінчив з відзнакою.

З першого і до останнього днів Великої Вітчизняної війни перебував на фронті, був кулеметником.

Повернувся з війни без фаланг на трьох пальцях правиці, яких позбувся після поранення. Та це не завадило майстерно володіти улюбленим акордеоном. З таким трофейним інструментом повернувся додому.

По війні оселився в Потіївці. Працював учителем музики в школі-інтернаті і середній школі, музичним керівником у лікарні, Будинку культури. Організував музичні гуртки, у яких навчав сільських дітей співам, а також грі на фортепіано, баяні, акордеоні, балалайці, бандурі, домрі, контрабасі. Створив ансамблі, оркестр народних інструментів, хори, які виступали з концертами у багатьох селах регіону. Керований ним хор учителів перемагав на обласних оглядах і конкурсах, гастролював по Україні.

Серед його учнів – Народна артистка України Ніна Матвієнко , солістка Київського оперного театру Ольга Павловська, працівники культури Ганна Бондарчук, Валентина Бутрик, Тетяна Загорівська, Микола Омельчак, Віктор Тивоненко, Поліна Тивоненко, потіївські культармійці Ольга Палиш (Токова), Ярослава Самойленко та ін. Батьківською музичною стежкою пішов син Юрія Павловича Георгій Мілієнко .

Писав музику і пісні, сценарії свят, пісенних і музичних дійств.

Помер 5 вересня 1981 р. під час грі на акордеоні. Похований у Потіївці.


Уявити Юрія Мілієнка без акордеону було важко.

Радомишль милий (Ю.Мілієнко - Л.Гаращук)

Послухаєм тишу (Ю.Мілієнко - Н.Коминар)

Не вертають весни (Ю.Мілієнко - Н.Коминар)

В дорогу (Ю.Мілієнко - Н.Коминар)

Пісня про І.Бугайченка (Ю.Мілієнко - А.Онищенко)

Маестро і його шкільний оркестр.

Ансамбль пісні і танцю Потіївської школи (1960р.). У першому ряду  в центрі його керівник Ю.Мілієнко

Головний трофей фронтовика.

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня