«Вишевичанка»

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль с.Вишевичі

Колектив утворено восени 1970 р. у Вишевицькому Будинку культури з учасників хору-ланки картоплярів та льонарів.

До складу колективу в різні роки входили Л.Гаркава, М.Гаркавий, Я.Карпенко, В.Карпенко, А.Якимець, Г.Якимець, Л.Нечипоренко, К.Петрович, Н.Кузьменко, О.Кривенко, В.Сташенко, М.Дзезюк, О.Іванов, Н.Ситник, М.Дорошук та інші. Керівники - Людмила Гаркава, Ядвіга Карпенко.

«Вишевичанка» - один із кращих фольклорних ансамблів у районі і в області. Його бачили і чули тисячі глядачів і слухачів в Україні і за її межами. Вишевицький фольклорний колектив є лауреатом численних районних, обласних, республіканських, Всесоюзних фестивалів, учасником республіканської радіопередачі «Золоті ключі», телепередач «Сонячні кларнети», «Перлини душі народної», «І любов, і шана», учасником фестивалю обрядової пісні «Слов’янський базар», учасником республіканських оглядів різдвяних та великодніх пісень, міжнародного свята «Лесині джерела» в Новограді-Волинському, фольклорних дійств у музеї архітектури й побуту в Києві (Пирогово). Він виступав у Білорусії на святі «Білоруський кірмаш», у Санкт-Петербурзі, у Підволочиському район Тернопільщини, тричі брав участь у мистецьких звітах Житомирщини в Національному палаці «Україна».

У колективі народилися пісні «Ми з Вишевич молодички», «Дві куми», «Вишевицька ойра», «Тече, тече річка», «Виїжджали хлопці з нашого села» та інші, написані учасниками ансамблю Н.Ситник, М.Дорошук, багато фольклорних творів було записано з уст жителів Вишевичів і довколишніх сіл. Пісні, народжені в колективі, не раз транслювалися по районному, республіканському, обласному радіо.

За високу майстерність, вагомий внесок у збагачення культурно-мистецької спадщини рідного краю 15 квітня 1990 року ансамблю «Вишевичанка» було присвоєне звання «народний», а керівника колективу Я.П.Карпенко нагороджено орденом «Знак Пошани».


Українська народна пісня "Ой на горі ярмарка"

Українська народна пісня "Я до свого кума у ярок ходила"

Кожна пісня «Вишевичанки» - то маленька вистава.

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня